środa, 8 marca 2017

Mądra Mysz-mądre dzieckoMądra Mysz to seria edukacyjnych książeczek dla dzieci, które są ciekawe świata i zadają wiele pytań, na które czasem trudno odpowiedzieć. Mój przedszkolak wprost uwielbia tą serię i zawzięcie kolekcjonuje kolejne tytuły. Książeczki nie są drogie, ich cena waha się w granicy 8 złotych, więc dla rodzica nie jest to wielki wydatek, a radość dziecka bezcenna. Dodam, że w kęckiej bibliotece jest ich bardzo wiele :)
Dla chłopców bardzo ciekawe są opowieści, w których w prosty, a zarazem interesujący sposób tłumaczone są tajniki różnych zawodów. Mamy opowieść o strażakach, policji, kolejarzu, pilocie, budowniczym i wiele innych. Jest też kilka książeczek o maszynach i pojazdach, co chłopcom podoba się szczególnie. Inna seria Mądrej Myszy opowiada o Maksie, który uczy się nowych zachowań i postaw. Maks wie, że nie rozmawia się z nieznajomymi, umie zachować się u dentysty czy zbudować piracką tratwę. Młody czytelnik jest zainteresowany jego przygodami i wówczas łatwiej potrafi wejść w nowe role. Może i on kiedyś pójdzie do stomatologa, zanocuje u dziadków czy zagra wspaniały mecz. Poznawanie nowych dla dziecka sytuacji poprzez kontakt z książką pozwoli mu pokonać lęk i napięcie. Wspólne czytanie i rozmowa o tym, co nowe i często budzące strach jest rodzajem treningu.
Dziewczynki polubią Zuzię, która ma wiele przygód i jest niesforną dziewczynką. W tej serii ukazało się około 30 tytułów. Ich forma jest podobna jak w przypadku opowieści o Maksie. Zuzia opiekuje się zwierzętami, uczy się baletu, idzie do zoo, szykuje kostium na bal przebierańców...
Polecam również stronę internetową http://www.madramysz.pl/, na której znaleźć można kilka zabaw z ulubionymi bohaterami, zgadywanki logiczne, kolorowanki i quizy. Nasza pociecha z pewnością się ucieszy. Polecam zatem całą seria Mądra Mysz.

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza