wtorek, 16 maja 2017

Leśna polana

 Przeczytałam ostatnio książkę Katarzyny Michalak
pt. "Leśna polana". Przeczytałam jednym tchem, bo od lektury trudno się oderwać. Wydawać, by się mogło, że jest to kolejna powieść obyczajowa, którą się szybko, łatwo i przyjemnie czyta, a jednak nie tylko...Dotyka ona bolesnych spraw z naszej historii i opisuje je tak, że porusza czytelnika do głębi. Nie brak tu też współczesnych problemów obyczajowych, a postacie bohaterów i ich losy budzą wielkie emocje. Książkę tę szczerze polecam każdemu.

Agnieszka Klęczar

 ***

Trzy przyjaciółki, jeden stary dom pośrodku lasu. I tajemnica…

Czy wszystkie życiowe porażki i niegodziwości można tłumaczyć trudnym dzieciństwem? Jeśli tak, to trzej bracia Prado – Wiktor, Marcin i Patryk – mogliby się stoczyć na samo dno i obwiniać tego, który zamienił pierwsze lata ich życia w piekło: swojego ojczyma.
Trzy przyjaciółki – Gabrysia, Majka i Julia – też nie miały najłatwiej. O Majce i Julii rodzice zapomnieli, a Gabriela od najmłodszych lat musiała dbać o siebie i o przybranego ojca, którego ubeckie tortury pozbawiły zdrowia i sił.

Pierwszy tom Leśnej Trylogii opowiada o dramatycznych losach Gabrieli i Wiktora, których łączy miłość, ale dzieli Zło bezwzględne i okrutne, nie cofające się przed niczym…

Jest jednak zakątek, w którym ich drogi muszą się przeciąć: mały domek, ukryty gdzieś w lesie, w otoczeniu wiekowych świerków: Leśna Polana.

Są już tak blisko tego miejsca…
Tak blisko odnalezienia powtórnie siebie i swojej miłości…
Ale Zło nie odpuszcza.
Nigdy.

źródło opisu: materiały wydawnictwa
źródło okładki: materiały wydawnictwa

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza